Make your own free website on Tripod.com

KONGRE KONUŞMACILARININ BİYOGRAFİSİ
ERICH VON DANIKEN (Araştırmacı-Yazar)

14 Nisan 1935 tarihinde Zofingen/İsviçre doğumlu Erich Von Daniken Fribourg'daki St. Michel kolejinde eğitimini sürdürdüğü sıralarda kutsal yazıtlar üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır.1968 Yılında ilk kitabı "Tanrıların Arabaları" 'nı yazmıştır. Orjinal adı "erinnerungen an die zukunft"olan kitap iki yıl içinde 30. baskısıyla birlikte 600.000 adet satmıştır.Ardından 22 kitap daha yazmış ve bu kitapların hepsi 28 değişik dilde 54.000.000'u aşkın bir rakamın üzerinde satmıştır. İlk kitabı ve "Tanrıların Mesajları" ismindeki kitapları iki belgesel halinde tv'lerde yayınlanmıştır. Erich Von Daniken 25 ülkede 3000 den fazla konferans vermiştir.Dört lisan konuşan Daniken, Bolivya Üniversitesinden doktorluk ünvanına sahiptir. Brezilya'da "Lurenco Filho" altın ve platin ödülünü,Almanya'da "Order of Gordon Bleu du Saint Esprit"ödülünü ve Peru'da "Huesped Illustre" ödülünü almıştır. Daniken şu anda İsviçre'nin Zürich yakınlarında yaşamaktadır.

STANTON T. FRIEDMAN (Nükleer Fizikçi)
29 Temmuz 1934 New Jersey doğumlu ünlü fizikçi Bsc ve Msc eğitimini Chicago Üniversitesinde tamamladıktan sonra 14 yıl GE. GM. Westinghouse TRW,Aerojet General Nucleonics ve Mcdonnell Dougless gibi firmalarda Nükleer fizikçi olarak çalıştı.Bu firmalarda uzay çalışmaları yaptığı nükleer uçaklar,fission ve fusion roketleri nükleer güç santralleri ona büyük tecrübeler kazandırdı. 1967'den günümüze 600 üniversite,100 profesyonel grup,50 değişik eyalet, 9 il ;İngiltere, İtalya,Almanya,Hollanda, Fransa, Finlandiya,Brezilya,Arjantin, Avustralya,Kore,Meksika ve İsrail'de "Uçan Daireler Gerçektir" isimli konferanslar verdi.Ufo'lar üzerine yazılmış pekçok makalesi ve radyo,tv showları bulunmaktadır.Roswell olayının sivil araştırmacısı olan Friedman; Corona kazasının uzmanlarındandı ve Roswell olayının çözülmesi için çalışanların ele başıydı.1979 Yılında hazırlanan "Ufolar Gerçektir" ve 1993 de hazırlanan video "Uçan Daireler Gerçektir" tv programlarında Friedman'ın çalışmalarından faydalanılmıştır.Hazırladığı "Ufolar:Gerçek Hikayeleri" isimli Cd-rom 1996 yılında piyasaya sürülmüştür.Temmuz 96'da piyasaya sürülen "Top Secret/Majıc" , Majestic 12 grubu ile ilgili kitabı hiç görülmemiş resmi dökümanları da içermektedir. 1980'de Kanada'ya yerleştikten sonra tüm hayatını Evrende yalnız olmadığımızı kanıtlamak için araştırmalara adıyan Stanton halen Kanada'da araştırmalara ve dünya çapındaki konferans ve derslere devam etmektedir.

ROBERT O. DEAN (NATO Üst Düzey Subayı)
Robert O. Dean Birleşik Devletler ordusunda 27 yıl hizmet vermiş ve Binbaşı olarak emekli olmuştur.1963-67 yılları arasında Fransa'da SHAPE-NATO' da görev yapmış ve bu görev sırasında Cosmic Top Secret yetkisi alarak,dünya üzerindeki en az dört farklı dünya dışı ırkın var olduğunun belirtildiği çok gizli Nato raporları ile karşılaşmıştır. Bu olay Mr.Dean 'i UFO gizemini araştırmaya itmiştir.UFO gerçeklerini açıklaması için Hükümeti kampanyalarla ikna etme çalışmalarını sürdürmektedir.Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde konferanslara ve tv programlarına katılarak Dünya insanını bu konuda bilgilendirmeye devam etmektedir.

BUDD HOPKINS (Araştırmacı-Yazar)
Dünyanın en önde gelen kaçırılma olayları araştırmacısıdır.1964'de Cape Cod dolaylarında günışığında şahit olduğu bir olayla UFO'ları araştırmaya başlayan Hopkins'in ilk kitabı"Missing time(Kayıp zaman)/1981" çok büyük yankı uyandırmış ve dikkatleri UFOlar tarafından kaçırılanların üzerine çekmiştir.Daha sonra 87'de piyasaya çıkan "Intruders:The Incredıble visitations at Copley Woods (Davetsizler:İnanılmaz Copley Woods ziyareti)" isimli kitabında UFO kaçırmalarının dünya dışı varlık-insan melezi üretmek amacı ile olduğuna değinmiştir. En son kitabı "Witnessed:The True story of the Brooklyn Brıdge UFO Abductions (Tanık: Brooklyn Köprüsü UFO Kaçırılma Olayının Gerçek Öyküsü)".Bu kitabında,1996'da Manhattan'da apartman dairesinden bir kadının, pekçok şahidin gözü önünde kaçırılmasını konu etmiştir.1989'da kaçırılma olayını yaşayanlara yardım amacı ile INTRUDERS FOUNDATION (IF) (DAVETSİZLER KURUMU) nu kurmuştur.Hopkins'in kitapları pekçok dile çevrilmiştir."Davetsizler" isimli kitabı ise,1992 yılında CBS televizyonunda dizi olarak yayınlanmıştır ve büyük ilgi görmüştür.26 Aralık 1998, Cumartesi Hürriyet GazetesiUFO'cular İstanbul'da buluşuyor
Yavuz Harani

Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi ilginç bir yer. Duvarlar metalik griye boyanmış, üzerlerine yerli yabancı gazete kupürleri asılmış, salonda da uzaylı maketleri var. Bu yüzden bir bilimsel ortamdan çok, bir müzeyi veya derneği andırıyor. Bir apartmanın üst değil de giriş katında yer alması da bu kanıyı güçlendiriyor. Salona geçerken yerdeki paspasta ‘‘Bütün türler; Hoşgeldiniz’’ yazıyor. Kurucu Başkan Haktan Akdoğan, sıcakkanlı ve misafirperver, kolaylıka insanın kafasında soru işaretleri yaratabiliyor. Ancak, dolaylı da olsa UFO'ların etkisinden, rolünden söz ederken bir cemaat lideri izlenimi uyandırıyor. Her ne kadar ABD'deki bazı grupları bu işin sömürüsünü, soytarılığını, yapmakla suçlasa da!

Yeni yılın ilk bombasını şimdiden patlatıyoruz! 20-21 Şubat 1999 tarihlerinde sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu ve Balkanların ilk ‘‘Uluslararası UFO Kongresi’’ gerçekleşecek. Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi tarafından Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda düzenlenecek kongrenin başlığı ‘‘Evrende Yalnız Değiliz!’’

Konferansın amacı ‘‘UFO'lar ve evrende zeki yaşam gerçeğinin’’ anlatılması ve Türk insanın bu konuda bilgilenmesi. İstanbul Fenerbahçe'de bulunan Sirius UFO Uzay Bilimleri Merkezi'nin Başkanı Haktan Akdoğan, benzer konferansların dünyanın çeşitli kentlerinde yıllardır düzenlendiğini, kongreyle birebir 4 bin kişiye, basın yoluyla da milyonlara ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor.

Kongreye katılacak isimlerin en tanınmışı hiç kuşkusuz ‘‘araştırmacı-yazar’’ Erich von Daeniken. 1968'de gençler dünya düzenini değiştirmeye çalışırken, o dönemde 33 yaşında olan İsviçreli, ‘‘Tanrıların Arabaları’’ kitabında, dünyanın dışındaki zeki varlıkların gezegenimizi ziyaretlerini anlatıyordu. Kitap iki yıl içinde 30 baskı yaptı ve 600 bin sattı. Daeniken yazmayı bir türlü bırakmadı ve 22 kitabı 28 değişik dilde bugüne kadar 54 milyon sattı.

Pek adı duyulmamış olsa da ilginç bir konuk daha var: Bir ‘‘itirafçı’’, ABD ordusundan emekli binbaşı Robert O. Dean. 1963-1967 yılları arasında Fransa'daki NATO görevi sırasında ‘‘Cosmic Top Secret’’ yetkisi almış ve ‘‘dünya üzerinde en az 4 farklı dünya dışı ırkın var olduğunu’’ söyleyen çok gizli NATO raporlarıyla karşılaşmış. Dean, halen Amerikan hükümetini kampanyalarla ikna etmeye çalışıyor, konferanslara ve televizyon programlarına katılıyor.

Budd Hopkins ise uzmanlık alanıyla dikkat çekiyor: ‘‘Uzaylılar tarafından kaçırılma’’ olayları. Onun da hayatı 1964'te gün ışığında şahit olduğu bir olaydan sonra değişmiş. 1981'de kaçırılma olaylarını anlattığı ‘‘Kayıp Zaman’’ adlı kitabıyla dikkat çekmiş. 1987'de ise bir adım ileri giderek ‘‘Davetsizler: İnanılmaz Copley Woods Ziyareti’’ kitabında, kaçırılmaların uzaylı insan melezi üretmek amacıyla yapıldığını iddia etmiş.

Harvard Tıp okulu ve Cambridge Hastanesi Psikiyatri bölüm başkanı, Pulitzer ödüllü Prof. John Mack ise 1990'da Budd Hopkins ile tanışınca bilinmeyen zeki varlıklarla iletişim kuran kişiler üzerinde araştırma yapmaya başlamış. Araştırmaları sonucunda patalojik rahatsızlığı bulunmayan bu kişilerin söylediklerinin gerçek olduğunu karar vermiş. 1994'te de ‘‘Kaçırılma: Dünya Dışı Varlıklarla İnsan İlişkileri’’ isimli kitabını çıkarmış.

Akademisyenlerin arasında uzaya en yakın olanı ise Prof Dr. Brian O'Leary. California ve Georgetown Üniversitesi'nden Astronomi/Mars doktorası var. 1967'de Mars'a gidecek astronot olarak seçilmiş, projenin iptali üzerine araştırma yapmakla yetinmiş. Mars ve Mars yolculuğu üzerine bir çok kitap yazmış. Kırmızı gezegen uzmanı bir fizikçi ve astronom olarak tanınıyor.

Bir başka astronom ve fizikçi de Prof. Dr. Bruce Maccabeee. Yüksek güçlü lazerler, sualtı sesleri, stratejik savunma konularındaki projelerde yer almış. 1970'de dünyanın en çok UFO fotoğrafı ve filmi çeken McMinnville'nin fotoğrafları ile ilgili araştırmalar yayınlaşmış. Birçok UFO olayını da araştırmış. 1966'da Gemini 11 astronotunun şahit olduğu UFO olayının araştırmalarını yürütmüş. FBI belgelerine dayanarak, ‘‘Gerçek X Dosyaları’’, ‘‘UFO-FBI Bağlantısı’’ kitaplarını yazmış. CNN'in ünlü talk-showcusu Larry King'in yanısıra ABC, CBS, NBC gibi televizyonlara konuk olmuş.

Konukların en sıkı ‘‘konferansçısı’’ nükleer fizikçi Prof. Dr. Stanton Friedman. 1967'den bu yana 600 üniversite, 50 eyalet ve 12 ülkede ‘‘Uçan Daireler Gerçektir’’ başlıklı konferanslar vermiş. UFO konusunun miladı sayılan, 1947'de ABD'nin Roswell kasabasına UFO düşmesi olayının sivil araştırmacısı. Friedman bu işlere girmeden önce General Motors, Westinghouse ve McDonell Douglas gibi Amerikan teknoloji devlerinde 14 yıl boyunca nükleer fizikçi olarak uzay çalışmaları yapmış.

Sirius UFO Merkezi

Fenerbahçe'deki merkez, Mayıs 1998'de kuruldu. Amacı ‘‘evrende yanlız olmadığımız gerçeğini ve dünya dışı varlıkların gezegenimizi uzun zamandan beri ziyaret ettiğini, gerçekliği ispatlanmış fotoğraf, film, resmi belgelerle Türk halkına sunmak.’’ Merkezin Başkanı Haktan Akdoğan, Cool FM'de pazar akşamları 21:00-23:00 saatleri arasında yayınlanan UFO adlı programda ‘‘halkımızı bilgilendirmeye’’ devam ediyor. Akdoğan resim eğitimi almak için gittiği Amerika'da yaşıyor. 14 yaşında okuduğu Asimov'dan sonra, hep bu konuyla ilgili kitaplara ilgi duymuş. Hayatının uyku dışındaki büyük kısmını UFO'lar kaplıyor. Okuduğu kitapların hepsi UFO'larla ilgili. Radyo programından elde ettiği gelir dışında, ailesinin desteğiyle yaşıyor. Son günlerde de kongreyle yatıp kongreyle kalkıyor. Kongre için sponsor arıyor. Organizasyonunu VIP Halkla İlişkiler şirketinin üstlendiği kongrenin konuklarını Dedeman Oteli ağırlayacak. Merkezin üç büyük şehir dışında Kayseri, Aydın ve Adana'dan 200'e yakın üyesi var. Son iki ayda 70'e yakın UFO ihbarı almışlar.

TÜBİTAK: İnandırıcı değil!

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Uzay Bilimleri Başkanı Prof Dr. Mehmet Emin Özel, evrende akıllı canlılar olabileceğini ama UFO olaylarının çoğunun bilimsel bir açıklaması olduğunu söylüyor. Prof. Özel, açıklanamayan küçük bir bölüm olayla ilgili bilginin yeterli olmadığını, ileride yeterli bilgiyle bunların da çözüleceğini söylüyor. Özel, ‘‘Kimi zaman Venüs, Jüpiter, bazen de atmosferdeki kimi ışık olayları UFO sanılıyor’’ diyor. Özel, evrende başka canlılar olabileceğini söylüyor.