Make your own free website on Tripod.com
IZMIR de 04-03-1996 da gorulen UFO 04-03-1996 tarihinde Izmirde gorulen UFO (Yeni Asır Gazetesinden)

ilk kez Aliağalılar'a heyecanlı dakikalalar yasatan, ardindan Akhisar,Cesme,Germencik,Selcuk ve Bozcaada da gorulen ısıklar sacan cisim,son olarak onceki gece Cigli de goruldu.Kus cenneti uzerinde gorulen cismi Yeni Asir'a haber veren vatandaslarin duyurmasi uzerine ekibimiz isikli cismi goruntuledi. Cismi görüntülemeyi başaran muhabirlerimizi çektiği filmler yıkandığında uzay yolu dizisindeki "Atılgan"a benzer bir görüntü ile karşılaştık yüksek teknolojimizle görüntüsünü büyüttüğümüz cismi değerlendiren ege üniversitesi'nden Doç.Dr. Varol Keskin ise bunun kesinlikle venüs gezegeni olduğunu ileri sürdü.

Bir suredir Aliaga,Candarli,Burhaniye,Burhaniye,Edremit,Gokceada,Akhisar, ve Cesme'de vatandaslar tarafindan gorulen UFO nun aslinda venus gezegeni oldugu,bu mevsimde,20.00-22.30 saatleri arasinda dunyadan ciplak gozle gorulebildigi belirtildi. Onceki gecede vatandaslardan gelen "gokyuzunde UFO lar dolasiyor! seklindeki telefonlar uzerine arkadaslarimiz kuvvetli sari isik sacan cismi goruntuledi. Yaklasik 30 dakika Cigli semalarinda gezinen ve pek cok İzmirli tarafindan gorunen cisim,daha sonra ortadan kayboldu.Elips seklindeki uzay gemisi seklindeki uzay gemisi goruntusu veren cisim,Izmir de heyecan yaratti.

"Gokyuzunde UFO var!"


Ilk UFO ihbarı,21.30 da geldi.Oldukca heyecanlı konusan bir vatandas, Semikler'de oturdugunu ve gokyuzunde UFO oldugunu soyledi.Bu telefonun ciddiyetini degerlendirmeye calısırken,bir telefon daha geldi.Bu kez arayan vatandas Narlıdere de oturdugunu ve Ciğli tarafında ucan bir cisim gorduklerini belirtti.Sonra Guzelyalı,Guzelbahce ve Ciğli den arkasi kesilmeyen UFO ihbarlari yagmaya basladi.Arkadaslarimiz Bulent Tavli,Ali Eyce, ihbarlar uzerine kus cennetine dogru yola koyuldu.Cismin goruldugu soylenen bolgeye yaklastiklarinda UFO'yu farkeden Eyce ve Tavlı sunları anlattilar:
"Otomobille giderken gozlerimiz gokyuzundeydi.Sasalı'ya yaklastigimizda gokte sari ısık sacan cismi gorduk.Cismi goruntulemeye basladik.O sirada kayboldu.Biraz daha ilerledik;cisim yeniden gorundu.Kus cennetinin hemen kıyısındaydık.Objektifimizi yine uzerine yonelttik.10-15 kare daha cektik."

Yaklasık 30 dakika gokcismini izleyen muhabirlerimiz gorduklerini anlatmayı surdurdu;
"Gokyuzunde gordugumuz o sarı ısıklı nesneden bir parca ayrıldı.Biraz uzaklastıktan sonra yeniden o buyuk cismin yanına geldi.Belirli araliklarla bir yaklasıp uzaklasıyordu.Bizim gorduklerimizi o saatte uyumamıs olan tum Izmirliler de yasadi."

E.U.Fen Fakultesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Dalı ogretim gorevlisi Doc. Varol Keskin ,fotografladıgımız gokcismini dikkatle inceledikten sonra bunun venus gezegeninden baska bir sey olmadıgını soyledi.Keskin,ana cisme yaklasıyormus gibi gorunen diger parcanın ise o saatte aynı yerden gecen bir ucak olabilecegi gibi bir baska cisimde olabilecegini belirtti.
Doç.Keskin,baska gezegenlerde de yaratiklar olabilecegini soylerken, bunların canlı olarak milyonlarca ısık yılı mesafeden gelmelerinin imkansızlıgına degindi ve "Dunyamızı incelemek veya ziyaret icin gelmis olan birsey varsa,ya uzun yıllar yol almıs canlı mekanizma yada mekanik yaratıklar olması gerekir.Ancak sizin tabiriniz yanlis degil,UFO tanımlamınıza katılmıyor degilim" dedi.